Uşak Sportif
Son Dakika

İlk Transfer: Shaquielle McKissic

Muratbey Uşak Sportif, geçen sezon Güney Kore’de Changwon LG Sakers’ta geçiren Shaquielle McKissic ile anlaştı!

Spor Toto Basketbol Ligi’nde play-off oynayarak yeni sezonda ülkemizi ilk kez düzenlenecek FIBA Şampiyonlar Ligi’nde temsil etme hakkı kazanan Muratbey Uşak Sportif, Antrenör Ozan Bulkaz’la sözleşme yeniledikten sonra dış transferde ABD’li Shaquielle McKissic’le prensipte anlaştı.

Uşak Sportif’in yeni sezon öncesi ilk transferi olacak 26 yaşında, 1.96 boyundaki kısa forvet, Arizona State Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra geçen sezon İtalya’da Pesaro ve Güney Kore’de Changwon LG Sakers formaları giydi.

Farklı ülkelerden teklifler alan McKissic’in Muratbey Uşak Sportif transferi, Ozan Bulkaz, son yıllarda Eli Holman, Justin Carter, Eric Buckner, Paul Harris, Khem Birch gibi yabancı oyuncuların kariyerinde büyük bir sıçrama yaptırdığı için kabul ettiği öğrenildi.

Uşak Sportif, geçen sezon 200 bin dolar ücretle oynayan Paul Harris’le yollar yönetimden kalmak için 350 bin dolar isteyince ayrıldı. Harris, Filipinler’in Barangay Ginebra San Miguel Kings takımıyla anlaştı. Khem Birch de 750 bin dolar ücretle Panathinaikos’a transfer olmak üzere. Yönetim iç transferde Mesut ve Kairys’le görüşüyor.