Uşak Sportif
Son Dakika

Arif Akçakaya’dan İstifa Kararı!..

Darüşşafaka Doğuş’a deplasmanda 40 sayı farkla yenilen Muratbey Uşak Sportif’te Başkan Arif Akçakaya işlerinin yoğunluğunu öne sürerek istifa etti.
Yaklaşık iki yıldır kulübün başında olan Arif Akçakaya, 7 Mayıs 2014 yılından üstlendiği, bu sezonun ikinci yarısına kadar gelmenin gururunu yaşadığını belirterek şöyle konuştu:
“Kulübümü bir adım ileriye taşımak adına bugüne kadar kendi iş yoğunluğumla beraber birçok çalışma yaptım. Başkanlığımdan bu yana yönetim kurulumuzla beraber başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Muratbey Uşak Sportif basketbol kulübü olarak oyuncular, idari-teknik kadro ve yönetimdeki arkadaşlarımla aile yakınlığı çerçevesinde çalışma ortamı oluşturduk. Zor şartlarda el birliği ile birbirimize destek olarak üstesinden geldik. Ancak geldiğimiz bu noktada gece gündüz demeden canla başla çalıştığımız basketbol yolunda ne yazık ki desteklerin yetersiz kalmasından dolayı iki sezondur başında bulunduğum Yönetim Kurulu Başkanlığı görevimden kendi işlerimin yoğun olması sebebiyle üzülerek istifa ediyorum.”
Bugüne kadar her koşulda yanımda olan başta Yönetim Kurulu Üyelerime, takım oyuncularımıza, teknik ekibimize, basın mensubu arkadaşlarımıza ve büyük yürekleriyle salonu dolduran taraftarımıza teşekkürlerini ileten Akçakaya, “İçimdeki basketbol sevgisi bitmeyecek. Kulübün zor şartlarını en iyi bilen kişi olarak desteğimi her zaman dışarıdan sonuna kadar yapacağım. Kulübümüz için hayırlı olmasını temenni ediyor, Yönetim kurulu başkanlığına seçilecek adaylara başarılar diliyorum” dedi.