Uşak Sportif
Son Dakika

Amaç: “PLAYOFF”

Spor Toto Basketbol Ligi’nin sezon maçlarında son iki maça girilirken, play-off’a kalma müsabakalarının en önemlilerinden birisi de MB Uşak Sportif ile Royal Halı Gaziantep arasında oynanacak.

Perşembe günü Uşak Üniversitesi Spor Salonunda karşılaşacak her iki ekip için hayati önem taşıyan karşılaşma öncesi heyecanlı bekleyiş sürüyor. 43 puana sahip Uşak Sportif, 42 puan sahip olan Royal Halı Gaziantep’i yenerek play-off’u garantilemek isterken, Gaziantep temsilcisi de Uşak’tan galibiyetle ayrılarak play-off iddiasını sürdürme düşüncesinde.
Uşak Sportif Koçu Ozan Bulkaz maç öncesi İHA muhabirine yaptığı özel açıklamada, sezona iddialı başladıklarını ve bu günlere gelmelerinin tesadüf olmadığını belirtirken şöyle devam etti; “Basketbol Süper Ligde 3. Sezonumuz. Herkes düşeceğimizi beklerken 4. Sezonda da burada olacağımızı gösterdik ve play-off lara kalmak için iddialı durumdayız. Ligin en düşük bütçeli takımı olduğumuzu bilmeyen kalmadı sanırım. Bu şehirde basketbol farklı bir heyecanla takip ediliyor. Ligin son sıradaki takımı da gelse, Efes, Galatarasay, Fenerbahçe gibi devlerde gelse tribünlerimiz Uşaklı basketbol severlerle doluyor. Bu heyecanı yakaladığımız için gurur duyuyoruz. Önümüzde play-off’un kaderini belirleyecek Royal Halı Gaziantep maçı var. Önemli 2 oyuncumuz Ekmel ve D’Angelo sakat, büyük ihtimalle parkeye çıkamayacaklar, fakat biz ruh olarak hazırız. Muhteşem seyircimizle Gaziantep ekibini yenerek play-off’ a Uşak’ın adını yazdırmak istiyoruz. Bu sezonda bizlere desteklerini esirgemeyen tüm Uşaklılara sonsuz teşekkür ediyorum. Perşembe akşamı hiç olmadığı kadar Uşaklı taraftarlarımızın desteğine ihtiyacımız olacak. Bizleri yalnız bırakmayacaklarına eminim.”